•  
  •  
  • Home
  • /Ciekawe wydarzenia

Ciekawe wydarzenia

Dnia 29 września 2016 r. w Grudziądzu odbyła się ogólnopolska konferencja SZKOŁA BEZ WARTOŚCI NIE MA PRZYSZŁOŚCI pod honorowym patronatem marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Konferencję zorganizowaliśmy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotkanie, w którym licznie uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i studenci otworzyła pani  Maria Mazurkiewicz – kujawsko-pomorski wicekurator oświaty. Prelegenci rozważali kwestie dot. wartości w zarządzaniu szkołą – Jarosław Durszewicz, wartości w języku – dr Sebastian Żurowski, wartości komunikacji – Dorota Wojtczak, wartości relacji – dr hab. Jacek Pyżalski, wartości otwartości i kreatywności – dr Adriana Kloskowska. Podczas konferencji dobrymi praktykami podzielili się dyrektorzy placówek oświatowych, którzy wskazali na istotne elementy budujące system wartości w edukacji, mi. in. wartość różnorodności i indywidualności – Anna Drozdowska – dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu, budowanie systemu wartości z całą  społecznością szkolną – Dorota Anzel – dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzoziu, wartość kreatywności na przykładzie Odysei Umysłu – Anna Bross-Krymer – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy, wartość w otwartości na człowieka, kulturę i świat – Krzysztof Sulerzycki – dyrektor Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckim. Myśl przewodnia konferencji wpisała się w kierunek polityki oświatowej państwa na r. szk. 2016/2017: Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości. Poruszane podczas spotkania problemy inspirowały uczestników do wymiany doświadczeń i dyskusji.

Tym z Państwa, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, dziękujemy i wyrażamy nadzieję, że konferencja stała się dla Państwa inspiracją do rozważań nt. wartości oraz impulsem do poszukiwania nowych dróg kroczenia wśród wartości w szkolnej rzeczywistości.

Tych z Państwa, których nie było z nami 29 września, zachęcamy do obejrzenia  zdjęć i materiału filmowego: http://tvsm.pl/videoteka/gsi/2016.09.29

Wszystkich dyrektorów, nauczycieli, rodziców i studentów zapraszamy do uczestniczenia w organizowanych przez nas spotkaniach.

Jarosław Durszewicz

i zespół ekspertów /Impulsu do rozwoju edukacji/

dsc05217 dsc05232 dsc05237 dsc05244dsc05407dsc05412dsc05453dsc05455dsc05456dsc05473